ترامپ می گوید مطمئن پرزیدنت ترامپ تا پایان 2 days ago   03:17

Share
Focus Plus

Comments 46 Comments

ali salimi
با سلام و احترام خدمت مدیر محترم و سایر دست اندرکاران کانال
Focus Plus

یک مقاله در باره برجام نوشته ام که خدمتتان ارسال می کنم تا اگر قابل بدانید با تبدیل به ویدئو منتشر نمایید.

امیدوارم همکاری فرمایید.

جسارتا” حتما” پاسخی برای بنده بفرستید. برای نوشتن ان خیلی وقت گذاشتم.

پیروز باشید.
ali salimi
عنوان مقاله:

برجام یک موضوع داخلی ایران یا سناریویی نوشته شده برای ایجاد چند دهه جنگ و بحران وعقب مانده نگاه داشتن منطقه خاور میانه


---------------------------------------------------------------------------------------------

دروغ برای پنهان کردن حقیقت خلق می شود ، حقیقت در تاریکی دروغ گم می شود و در تاریکی هر ظلمی ممکن می شود.

ظلم ابزار گسترش تاریکیست اما دشمن تاریکی روشناییست و حقیقت همان روشناییست

دانستن حقیقت راه نجات ملتها و رفتن به سوی عدالت اجتماعی و دنیای بدون جنگ است.


براستی این برجام چیست که قصه ان تمام نمی شود و چرا سرنوشت مردم ایران به این موضوع گره خورده است.
و چرا فقط برای ایران اجرا می شود و چرا برای کشوری مثل پاکستان که به اصطلاح یک کشور اسلامیست اجازه دادند به بمب به اصطلاح اتمی برسد و هیچ سر و صدایی هم نشد. و همینطور در مورد کشورهای هندوستان ، برزیل ، آفریقای جنوبی و ... که به قول خودشان حتی به بمب به اصطلاح اتمی دست یافتند نیز هیچگاه داستان برجام یا داستان مشابهی اجرا نشد.
اگر موضوع انرژی هسته ای صحت داشته باشد و کشور ایران نیز به دنبال این انرژیست این یک موضوع داخلیست و کلمه برجام و موضوع برجام توسط دولت اقای روحانی و در سال 2015 میلادی یعنی 4 سال پیش مطرح شد که البته هنوز نسخه فارسی برجام رونمایی نشده است.
اما می بینیم که تقریبا" تمامی کشورهای جهان در موضوع برجام درگیرند و داستان برجام و ورود یا خروج کشورها از برجام تمامی ندارد و عجیب است که کشورهای مختلف ، مستقل از موقعیت جغرافیایی و سیاسی و دوری یا نزدیکی به ایران مدام در مورد این موضوع نظر می دهند.
مثلا" جدیدا" اقای ظریف چند بار به کشور ژاپن سفر کردند تا ژاپن در تحریمها با امریکا همسویی نکند اما همین کشور ژاپن که دو شهر این کشور با بمبهای به اصطلاح اتمی نابود شد و قاعدتا" باید از امریکا نفرت داشته باشند و طرف ایران را که در مقابل قاتل صدها هزار ژاپنی ایستاده است بگیرد ،دست اقای ظریف را با سردی فشردند و کشور ژاپن در مورد تحریمها در جبهه امریکا قرار گرفت و نخست وزیر ژاپن از اقای ظریف خواستند که ایران از برجام خارج نشود.
و همینطور بارها و بارها کشورهای اروپایی مخصوصا" فرانسه ، انگلیس و المان از ایران خواسته اند که از برجام خارج نشود.و معلوم نیست چه نقطه ضعفی دارند که سعی می کنند با قاطعیت ایران را تحریم نکنند و همواره دوپهلو حرف می زنند. و شاید از لو رفتن یک موضوع می ترسند .چیزی که اقای عباس عراقچی معاون اقای ظریف به ان اشاره کردند.

اقای عراقچی گفتند که برجام یک توافقنامه امنیتی است و صبر ایران هم نامحدود نیست.
به خوبی می توان بوی تهدید را از این سخنان اقای عراقچی استشمام نمود.
در صورتی که در رسانه ها برجام یک موضوع داخلی ایران برای دستیابی به انرژی به اصطلاح هسته ای عنوان می شود نه یک توافقنامه امنیتی که می تواند امنیت اروپا و مناطق دیگری از جهان را تهدید کند. نقطه ضعف اروپا در این توافقنامه امنیتی چیست که دولتمردان ایرانی روی ان دست گذاشته اند.

موضوع جالب و تا حدی خنده دار نیز این است که کشورهای آفریقایی نیز در موضوع برجام درگیرند.
طی یک سال اخیر 54 کشور افریقایی دو بار در کشور اتیوپی در نشست مشترکی تحت عنوان اتحادیه افریقا اعلام کرده اند که از برجام خارج نمی شوند و حاضرند برای حفظ برجام هر کاری انجام دهند.

فکر نمی کنید که حضور کشورهای آفریقایی در برجام و حمایت اتحادیه افریقا از برجام یک حرف بی معناست.

اتحادیه افریقا چگونه می خواهد از برجام حمایت کند.

دولتهای افریقایی نه قدرت نظامی دارند و نه قدرت اقتصادی. و اصلا" در مسائل سیاسی و نظامی جهان دیده نمی شوند و کسی اهمیتی به انها نمی دهد.

دولتهایشان هم با کودتا و تحت حمایت غرب بر سر کار امده اند و جز کشتار مردم بی دفاع افریقایی کاری بلد نیستند.

از عمر برجام حدود 4 سال می گذرد و سوال این است که اولا" برجام و معنی ورود یک کشور به برجام چیست و ثانیا" برجام یک موضوع داخلی ایران است و کشورهای آفریقایی چه موقع وارد برجام شدند که هیچکس در دنیا نفهمید و معنی خروج کشورهای آفریقایی از برجام چیست و اگر خارج شوند و یا خارج نشوند چه اتفاقی می افتد.
کشور به اصطلاح ابرقدرت روسیه که هیچگاه اثار و نشانی از ابرقدرتی این کشور در هیچ منطقه ای ازجهان دیده نشده است نیز از ایران خواسته است که از برجام خارج نشود و خود کشور روسیه نیز اعلام کرده است با وجود خروج امریکا از برجام ، کشور روسیه از برجام خارج نمی شود. و مدام می بینیم که اقای سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه کشور روسیه با چهره ای نگران و مضطرب در نشستها و مصاحبه های رسانه ای اعلام می کنند که روسیه به برجام پایبند است و از ان خارج نمی شود.
این موضوع جای سوالات زیادی دارد. ایا کشور به اصطلاح ابرقدرت اتمی روسیه و کشورهای گرسنه و ضعیف افریقایی موقعیت یکسانی در موضوع برجام دارند
ایا کشور مثلا" قدرتمند روسیه بابد با کشور افریقایی اوگاندا که بیشتر مردمش در زیر درختان و لابلای بوته ها زندگی می کنند در مورد برجام موضع یکسانی اتخاذ نمایند.

همچنین ترامپ رییس جمهور امریکا اعلام کرد روسیه به این دلیل از برجام خارج نمی شود چون برای روسیه توافق خوبیست. این حرف جای کلی بررسی و تفسیر دارد و بیشتر نشان می دهد که به نوعی ترامپ به این حقیقت اشاره می کند که روسیه برای حفظ قدرت و اعتبارش از هر نظر ( سیاسی، اقتصادی و حتی نظامی ) کاملا” به امریکا وابسته است و از خود قدرتی ندارد.
ایران زمین ایران بیشه شیران
تخم فرستادن نیرو رو ندارید
همه سربازان تون اونجا چال میشن یا توسط کوسه های خلیج تا ابد فارس خورده میشن
پسر ایرانی
نمیتوان زود قضاوت کرد - باید صبر کرد تا ببینیم اون 60 روز مهلتی که به اروپا داده شده ؛ چجوری استفاده میکنن. اونوقت معلوم میشه ؛
samad mohsini
یهودی ها میخواهد قدرت جهانی بوجود بیاورد اما کور خانده درخاور میانه شکست میخوره مطمئن باشید.
جمال دهقان
آمریکا شیطان بد کرده نمیتواند
Ady AA
بزگ بزگ نمر که جو سمنان می آید ترمپ یک شخص خودخواه وبدون اراده دیوانه محض بولتن اش اگر شاخ میداشت مثل همان گاب های اسپانیایی بود آمریکا فکرمیکند که ایران مثل عراق است صدام را مردمش زد نه آمریکا.
مهنت ازرش
😢خاک توسرت ترامپ قمارباز
نورالله نوری
از زمان رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم کفر همرای مسلمان درجنگ است ولی هیچ‌وقت اسلام به کفر تسلیم شدنی نیست ونمی شود
بجز انسان های منافق صفت هستن که در زمان محمد صلی الله علیه و آله و سلم موجود بودن ودراین زمان هم موجود هستن مثلا کلان تران که فعلا در افغانستان کفرادوست خود خطاب کردن لعنت به امریکا وپیروان امریکا
زنده باد اسلام زنده باد ایران به این مقاومتت ان شاءالله کامییاب هستی
نورالله نوری
هیچ بعدی کرده نمیتواند مرگ به امریکا
Abdullah Haidari
ایران بلای ما افغان ها زیاد ظلم کرده اما مرک به تراپ خیانت کار شیطانی دنیا مرده باد طالبان را آمریکا و داعش را آمریکا ساخته و هیماین مکوند
Rnes Ran
رژیم در حاال سقوط ازااد با جمیع مزدورانش و جیره خوارانش در قعر چاه جمکران پیش اون غایب دروغینشان هستند و مردم ایران هر روز از بالای چاه بر جسم نجسشان خواهیم رید تا جمیعا نشخوار کنندو تسلیم که چنان قمبل قهرمانانه بکنند و بعدش قمبل هم میدانید کهباید چیکارشون کنیم - ایران اباد ایران بدون اخوند
mohammad abolfathi
جنگ کردن ونیروی نظامی اوردن به منطقه دست ترامپ.نیست...
مرکز مطالعاتِ..سی اس آی اس (c..s..i..s..امریکا باید دستور صادرکند تا رئیس جمهور انجام دهد.والا دست ترامپ بود که خیلی بیشترازاین مجنون بازی درمی اورد..
Muhammed Nazari
انشاالله بخیر ایران موفق‌ خط‌ شوده
Nazar Waezi
اگر مردم ایران با آمریکا همکاری نکند به هیچ وجه زورش بالای ایران نخواهد کشید بجز از بربادی و تخریب و تلفات انسانی دیگر نتیجه به بار نخواهد آورد
a. s q
HAYA AMRIKA DER IRAN HAM TERORIST TALEB TERBIA NAMOUDA?????
Shahab khoorasuni Jaghori
آمریکا بغیرت شده جورعت ندارد حمله کند
the
خب معلومه ایران تسلیم میشه
saeed gholipour
مرده شور ظریف و جان کری رو ببره ظریف دروغگو
Amine Ahliyu
جنگ بشه چه شیر توشیری میشه آمریکا مواضع ایران رو میزنه ایران هم مواضع امریکا رو میزنه. از اون طرف تمام مرزهای همسایگان ایران بشدت ناامن میشن و شاهد حملات تروریستی میشن از جمله افغانستان عراق پاکستان ...مرزسوریه جولان. شاهد رویارویی حزب الله با اسرائیل میشه حوثی های یمن موشک پرانی به کشتیها عربستان و امارات می کنن عربستان از حوثی ها بشدت آسیب میبیند تنگه هرمز تنگه باب المندب دریای سرخ چنان نااامن میشه که جایگزینی برای نفت پیدا میکنن از انجایی که مردمان امریکا مزه جنگ رو بچشن نیروهای مستشهاری از امریکا لاتین وشمال آفریقا داخل خاک امریکا حملات تروریستی انجام میدن روسیه نقش میانه رو میگیره سود هم میگیره. اینجاست که شخصیت اصلی ماجرا به تمام کشورهای نامبرده رخنه میکنه این شخص کسی نیست جز عموی جهان خوار. حاج ابوبکر بغدادی اون موقع جهان گلستان است. ظهور مهدی آسان است سر های بی پیکر همه جا فراوان است سیاهی میآید سفیدی پنهان است انسان انسان. میخورد. حیوان به انسان بی تفاوت این است جنگ سیاهی
Add Reply

پرزیدنت ترامپ تا پایان ترامپ می گوید مطمئن 2 days ago   11:50

Share
یک کارشناس نظامی میگوید با تمامی فشارها و #استراتژی_صبر که #رژیم_ملایان در پیش گرفته است ، پرزیدنت #ترامپ کار آنها تا پایان دوره ریاست جمهوری اش یکسره خواهد کرد .
#یونیکا


خبرگزاری یونیکا
info@unikador.com
Telegram:@Unikador